středa 21. ledna 2015

Lednová zahrádka

Naše zahrada spí zimním spánkem. Nejlíp by jí bylo pod bílou peřinou, kterou si letos užila jen pár dní. Letos to zase vypadá, že ryby půjdou do jezírka už v březnu. Aspoň jedno pozitivum. Škůdci se vesele množí - to zase bude slimáků a mšic. Jo, takových 30 cm prašanu, sluníčko, mrazík, ranní projížďka na koni po lese a zasněžených loukách a nebo se psem vyrazit na běžky. To by byla nádhera. Teď ? Kůň celý od bláta, klouže mu to, koňské stezky celé rozbité. Pes celý od bláta, klouže mu to, bojím se aby si něco neudělal s kloubama. A když chodíme do přírody jsme celí od bláta ale aspoň posilujeme nohy. Máme totiž na nohou místo pohorek, dvě těžké, hnědé koule jako závaží:) Kdyby chtělo aspoň to bláto trochu přimrznout Kde jsou ty časy, kdy jsme vážně zvažovali nákup sněžné frézy. Tak snad se letos nějakého sněhu ještě dočkáme. Včera dopoledne soused shraboval ve své zahradě listí. My už žádné nemáme, jinak bych šla asi taky:).

TENTO ZPŮSOB ZIMY, ZDÁ SE MI PONĚKUD NEŠŤASTNÝM...


2 komentáře:

  1. Souhlasím! Sice tvrdím, že rozhodně líp snáším extrémní horka než zimu, ale tohle? To není zima! :-( Kéž by byla alespoň měsíc zima se sněhem a teplotami pod nulou i přes den. Ano sice méně protopíme a nemusíme odhrabovat sníh, ale... No ale zrovna dneska jsem si říkala, že kdyby mi dal někdo vybrat zda bych teď chtěla zimu a nebo jaro, tak já už bych snad raději to jaro...

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Andrejko, naprosto ti rozumím. Nevím jak u vás ale nás tu navíc trápí smog. Takže zima úplně odporná. Taky se už těším na jaro, moc, moc a moc.Aspoň už si ho trochu pouštím domů, ve formě živých jarních kytek.

      Vymazat