pondělí 28. srpna 2017

Letní toulky - Ondřejník

Zdolali jsme s kočárkem první opravdovou horu. Dámské osazenstvo doplnil náš pes Hubert a jeden krásný letní den jsme si náležitě užili. Vyrazili jsme z okraje Frýdlantu nad Ostravicí. Cestou jsme se kochali nádhernými výhledy na Lysou horu, zalesněné kopce, podhorské vesničky a údolí.
Na vršku jsme se složili na lavičku pod stromy. Hubert odpadl a neměl sílu ani na svačinku v podobě obloženého rohlíku, což je u něj velký zázrak, neboť se řadí mezi velké jedlíky. Ale jen do té doby než se přiblížil cizí pes. To po rohlíku skočil šipku a sežral ho najednou. On je totiž strašně závistivý  :)
Johanka si tam hned našla dva nápadníky až z Děčína, no a já s mamkou jsme si hezky odpočinuly na cestu zpátky.
Den jsme zakončili na velmi milé návštěvě pod Ondřejníkem. Opět jsme mohli nakouknout do nádherné, opečováváné zahrady a zažít srdečnou pohostinnost. Johanka dostala nádherný dárek do svého pokojíčku ale o tom někdy příště...
A jelikož tady hostitelé chodí nakukovat, tak jen pro ně... Mockrát vám děkujeme, bylo to velmi poetické odpoledne...


Já jsem připravena, můžeme vyrazit...
To bylo zase žúúúžo dobrodrůůůžo, už se těším na další...


Vaše Stáňa.

2 komentáře:

 1. Ahoj Stáňo, Ondřejnické toulky máme moc rádi a kromě procházek po celý rok, utíkáme na Ondřejník obzvláště v létě, kdy je tam i v těch největších parnech velmi příjemně... I když, teď v posledních měsících lesníci vzali pěkně od podlahy kácení stromů a některá místa tak skoro nepoznávám... slunce je i tam, kde dříve nebylo.

  Až zas budeš cestovat kolem nás, dej vědět a přijeď se pochlubit malou .-)

  Pa

  A.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Ani, děkuji. Bylo tam krásně a máš pravdu, kácení bylo v plném proudu i tentokrát. Je to velká škoda.
   Moc děkuji za pozvání. Ráda k tobě opět zavítám i s Johankou. Už se moc těším. Pa

   Vymazat