neděle 22. července 2018

Międzygórze

Na doporučení majitelů statku jsme ve čtvrtek vyrazili za hranice naší republiky. A rázem jsme se ocitli v malých Alpách.
Asi i proto, že se tady tomu říká Slezské Švýcarsko.

Název vesničky bych přeložila jako Mezihoří ale podle mapy je to Vlčí důl.
Dominantou je hned na začátku, 22 metrů vysoký vodopád na horské říčce. Hezkou procházkou dál jsme došli po malebné vesničky. Nádherné dřevěné vily a záplava květin nás ohromila.

 Po cestě nás zastihl déšť a tak jsme se schovali do útulného hotýlku Sarenka. Stylová restaurace, velmi příjemná obsluha a atmosféra s kavárenskou hudbou, to byl náš malý ráj v tom sychravém počasí.
Dali jsme si klasické polské delikatesy a byly výborné. Žurek, pirohy i placičky se salátem. 
A ještě jedno chci vyzdvihnout. Byla to jediná restaurace na celé dovolené, která měla čistou, nablýskanou dětskou židličku. V Česku se vždy musíme nejdříve poprat s lelitými nánosy prachu a zaschlým jídlem.
Až bude Johanka větší, obejdeme celý značený okruh a navštívíme pohádkovou zahradu.
 A ještě jedna věc nás dostala. V Česku řepka a kukuřice a hned za hranicí lány a lány pohanky, všude kam jen oko dohlédne.


Takovou nádheru jsem tam musela nechat. Nevešlo by se nám to do auta. : (


Vaše Stáňa

2 komentáře:

 1. Já obdivuji, co ta vaše Johanka s vámi všechno absolvuje. Od malička je to cestovatelka :-). Měli jste prima výlet!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opravdu, toto je zlaté dítě. Je to takový malý zálesák, společenský tvor s dobrou náladou. Když má co jíst a kde si lehnout, když přijde únava je spokojená a dychtivá dalšího dobrodružství.
   Dovolená byla super, jen ty domácí limonády s ledem po restauracích si vybraly svou daň. Peru se s horečkami 39 a hnusnou angínou.
   Děkuji za zastavení Hani. Stáňa

   Vymazat